Pożegnania nadszedł czas

Pozegnania nadszedl czasW czwartek (22 czerwca) o godzinie 13:00, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku, odbyła się najważniejsza i najstaranniej przygotowywana uroczystość roku szkolnego, czyli pożegnanie absolwentów kończących naukę w szkole. Swoją obecnością zaszczycili szkołę zaproszeni goście w osobach: pana burmistrza Wiesława Śniecikowskiego, prezesa zarządu oddziału ZNP w Pasłęku pana Kazimierza Jacka, zastępcy komendanta komisariatu policji w Pasłęku podkomisarza Roberta Papierowskiego, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Pasłęku młodszego brygadiera Tomasza Marcinkowskiego, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół pani Katarzyny Panimasz (ZS) oraz pana Mariana Matuszczaka (ZSEiT) i dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku pani Teresy Brewki. Obecny był także cały zarząd Rady Rodziców gimnazjum z przewodniczącą rady panią Moniką Kozakiewicz.

Dyrektor szkoły pan Dariusz Ponichtera wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe, rodzice najlepszych absolwentów odebrali z rąk dyrektora listy gratulacyjne. Uroczystość zakończył wzruszający i jednocześnie zabawny występ artystyczny podsumowujący minione trzy lata nauki. Warto wspomnieć, że od nowego roku szkolnego, uchwałą Rady Miejskiej, Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku staje się Szkołą Podstawową nr 1 im. Władysława Jagiełły. Oznacza to duże zmiany organizacyjne w szkole w następnym roku szkolnym i latach kolejnych oraz nowe wyzwania dla kadry pedagogicznej i pracowników tej szkoły.