LogowanieLicznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDziś1102
mod_vvisit_counterWczoraj1269
mod_vvisit_counterTydzień1102
mod_vvisit_counterZeszły Tydzień7900
mod_vvisit_counterMiesiąc36803
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc35636
mod_vvisit_counterRazem4103623

Goście on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Szukaj

Kalendarium

Tym żył świat:

23.10.1817 – urodził się Pierre Larousse, francuski pisarz, gramatyk, leksykograf i wydawca

23.10.1870 – Szwajcaria: powstało Muzeum Polskie w Rapperswilu

23.10.1892 – urodził się Milton Marx (Gummo), amerykański aktor komediowy

23.10.1927 – urodził się Leszek Kołakowski, polski filozof

23.10.1940 – urodził się Pele (na zdjęciu), brazylijski piłkarz

23.10.1947 – urodził się Kazimierz Deyna, polski piłkarz

23.10.1956 – na Węgrzech wybuchło powstanie przeciw komunistycznym rządom

23.10.2002 – w ataku sił specjalnych na moskiewski teatr na Dubrowce zginęło 50 separatystów czeczeńskich i 129 zakładników

Dzień Szkoły

Dzien SzkolyZ okazji Dnia Szkoły nie było w poniedziałek (19 czerwca) zajęć lekcyjnych, ale to nie oznacza, że niczego się nie uczyliśmy. Właśnie specjalnie przed wakacjami spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na prezentacji o bezpiecznych wakacjach, którą przygotowali dla nas strażnicy miejscy i policja. Pan dyrektor również uczulił nas na niebezpieczeństwa czyhające na młodych ludzi podczas letniego wypoczynku w różnych miejscach. Później pani dyrektor ogłosiła konkurs plastyczny na plakat dotyczący bezpiecznych wakacji. Wszystkie klasy wykonały piękne prace suchymi pastelami. Najlepsi otrzymali nagrody. Wszystkie plakaty zdobią nasz główny hol.

Na dzisiejszej imprezie mogliśmy podziwiać ekologiczno-folklorystyczny występ dziewcząt zaangażowanych w projekt 3mam formę i zabawić się w quizach, układankach i wykreślankach ekologicznych przygotowanych przez grupę projektową Znam i stosuję prawa natury. Przez 5 miesięcy grupa projektowa  (8 uczniów) „Znam i stosuję prawa natury” brała udział w projekcie GAMA. Oprócz zajęć, gdzie poznawali podstawowe pojęcia naukowe z dziedziny ekologii, napisali scenariusze zajęć dla dzieci z klas 0 - III oraz przygotowali i przeprowadzili te zajęcia. Brali udział w wyjeździe do Oceanarium w Gdyni i do Eksperymentu na warsztaty. Dziś było podsumowanie ich pracy na „Gali ekologicznej” z okazji Dnia Szkoły. Było wesoło, a przy tym trzeba było wykazać się wiedzą. Dziś za poprawne odpowiedzi i rozwiązanie zadań były wyjątkowo, zamiast stopni, nagrody rzeczowe.

„3mam formę” to tytuł projektu edukacyjnego w ramach Gimnazjalnej Akademii Mistrzów Aktywności. 8 uczennic z klas trzecich brało udział w zajęciach dotyczących zdrowego stylu życia. Podczas warsztatów poznawały teoretyczne i praktyczne umiejętności z tym związane. Dużo nauczyły się o zdrowym żywieniu, dietach zdrowych i eliminowaniu błędów żywieniowych. Samodzielnie zaprojektowały i wykonały ulotki promujące zdrowy styl życia i rozdały je na pikniku podsumowującym ich projekt. Podczas imprezy rozstrzygnięty też został konkurs na plakat promujący zdrowe żywienie. W świetlicy szkolnej, podczas Dnia Szkoły, nasze mistrzynie aktywności przygotowały stoiska ze zdrowymi przekąskami. Chętnych do spróbowania nowych smaków było wielu. Okazało się, że zdrowo, to nie znaczy – niesmacznie.

Zwycięzców najatrakcyjniejszych plakatów promujących zdrowy styl życia nagrodzono pakietami dydaktycznymi. Gratulujemy! 3mam formę to hasło niech nam pomaga zdrowo żyć.

8 uczniów naszej szkoły przez 5 miesięcy uczestniczyło w projekcie „Jestem przedsiębiorczy” w ramach GAMA. Uczestnicy spotkali się z  przedstawicielem Urzędu Pracy, aby porozmawiać o zawodach przyszłości. Mieli zajęcia ze specjalistą od decupage i collage oraz specjalistą od my-style. W czasie zajęć projektowych uczniowie przygotowali biznes plan akcji promocyjnej instytucji charytatywnej; schroniska dla zwierząt Psi Raj w Pasłęku. Samodzielnie sporządzili ulotki promujące pasłęckie schronisko. Wykonali również t-shirty w technice my-style oraz obrazy i figurki metodą decupage i collage o tematyce zwierzęcej. Swoje prace pokazali w Dniu Szkoły na wystawie zorganizowanej w sali lustrzanej. Efekt był wyśmienity. Każdy uczeń mógł też wziąć udział w mini warsztatach tych nowych technik i samodzielnie wykonać np. zakładkę do książki. Gratulujemy talentu i pracowitości naszym młodym przedsiębiorczym uczniom.

Na Dniu Szkoły bardzo aktywnie pokazali się uczniowie z projektu edukacyjnego: Pasłęk - my hometown!, który był realizowany w naszej szkole w ramach projektu unijnego GAMA. Ośmioro uczniów spotykało się z fotografem, brało udział w warsztatach nt. Język angielski w sztuce, a także przygotowało publikację zawierają samodzielnie wykonane fotografie Pasłęka z autorskimi opisami w języku angielskim. Nasi uczniowie przeprowadzili konkurs na najładniejszą fotografię z opisem w języku angielskim, a pakiety edukacyjne dla zwycięzców zostały wręczone na gali szkolnej, gdzie były też prezentowane na profesjonalnych sztalugach wszystkie ciekawe zdjęcia wykonane przez uczestników projektu edukacyjnego Pasłęk - my hometown! Poza tym grupa projektowa umilała nam Dzień Szkoły fotografując wszystkich chętnych w przebraniach i w różnych pozach na tle profesjonalnej ścianki. Była świetna zabawa.

Już po raz kolejny nasi planszomaniacy zorganizowali szkolne PLANSZOWISKO. Tym razem w Dniu Szkoły można było wybrać dowolną grę z zakupionych dzięki projektowi GAMA i zagrać z przyjaciółmi. Dowiedzieliśmy się też dlaczego warto grać w gry planszowe. Otóż - jest to dobra zabawa pozwalająca odreagować szkolne stresy, rozwijająca wyobraźnię i logiczne myślenie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Dnia Szkoły za wspólnie spędzony czas na kreatywnej i aktywnej zabawie.

Jolanta Ignatowicz