LogowanieLicznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDziś259
mod_vvisit_counterWczoraj1973
mod_vvisit_counterTydzień3537
mod_vvisit_counterZeszły Tydzień11302
mod_vvisit_counterMiesiąc18754
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc45922
mod_vvisit_counterRazem4184580

Goście on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Szukaj

Kalendarium

Tym żył świat:

13.12.1545 – rozpoczął się sobór w Trydencie, początek kontrreformacji

13.12.1797 – urodził się Heinrich Heine , niemiecki poeta epoki romantyzmu

13.12.1907 – urodził się Jerzy Zagórski, polski poeta, eseista i tłumacz

13.12.1922 – powstała Zakaukaska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka

13.12.1937 – wojska japońskie zajęły Nankin, początek masakry ludności cywilnej

13.12.1981 – Rada Państwa wprowadziła w Polsce stan wojenny

Konkursy 2013/14

Finał Turnieju Gier Planszowych

Final Turnieju Gier Planszowych_1Dnia 25 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się Finał Turnieju Gier Planszowych. Naszą szkołę godnie reprezentowali, wyłonieni spośród 21 uczniów klas trzecich, Kornelia Nadziejko z kl. 3a, Beniamin Myk z kl. 3d i Agata Połeć z kl. 3a. Podczas  turnieju rozegrane były takie gry jak: Uga buga, Palce w pralce, Bang, Ranczo i Time's up. W rywalizacji indywidualnej I miejsce ex aequo z uczennicą innego gimnazjum zajęła Agata Połeć. W rywalizacji grupowej nasza reprezentacja zajęła III miejsce. Gratulujemy wygranej.

Ewa Żukowska

Konkurs z języka angielskiego

Konkurs z języka angielskiego_1Dnia 23 czerwca 2014 roku odbyła się już kolejna edycja konkursu z języka angielskiego pt. „Z Angielskim w Świat”. W konkursie jak zwykle brały udział drużyny 3-osobowe z różnych klas. Zadaniem każdej z drużyn było rozwiązać jak najdokładniej zadania gramatyczne oraz pytania quizowe. Niektóre z zadań okazały się dość trudne i podchwytliwe. Należy dodać, że widownia składająca się z uczniów naszego gimnazjum, w bardzo aktywny sposób kibicowała drużynom.

Dziękujemy p. Edycie Siedlińskiej, p. Adrianie Sadowskiej-Łuczko oraz p. Katarzynie Przygockiej za zorganizowanie konkursu.

Uczestnik konkursu

Piknik ekologiczny

Piknik ekologiczny_6W poniedziałek 16 czerwca w Parku Jakubowym przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się piknik ekologiczny, który  był jednocześnie  podsumowaniem akcji „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach 2014”. Nasze gimnazjum otrzymało w tej akcji wyróżnienie przydzielone przez Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej w imieniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Młodzież z naszej szkoły prowadziła działania z obszaru „edukacja ekologiczna”. Przeprowadzała wywiady na temat zmian w przyrodzie na przestrzeni kilkudziesięciu lat, inwentaryzowała gniazda bocianie i zbierała informacje o ich „lokatorach” oraz poszukiwała ciekawych kulturowo i przyrodniczo miejsc. Efekty działań, przy ogromnej pomocy pana Mieczkowskiego, zostały przestawione na podstronie naszego gimnazjum.

Więcej…

Konkurs dendrologiczny

Konkurs dendrologiczny_2W bieżącym roku szkolnym grupa dziewcząt z klasy 1d zawiązała koło przyrodnicze. Na zajęciach uczestniczki poznawały wybrane gatunki drzew i krzewów i uczyły się jak je rozpoznawać po sylwetkach, korze, pędach z pąkami liściowymi, owocach i nasionach. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów. Uczennice korzystając z tablic dydaktycznych i innych źródeł przedstawiały konkretne drzewo, rozwiązywały testy na rozpoznawanie, przygotowywały informacje w formie slajdów. Uczestniczyły też w warsztatach terenowych. W Parku Ekologicznym nabywały praktycznej wiedzy o lesie, którą przekazywała pani leśnik Anna Koniecko. Rozpoznawały też drzewa w czasie spaceru po najbliższej okolicy szkoły. Po napisaniu sprawozdania z przeprowadzonych zajęć  i wykonaniu prezentacji trzy uczennice: Joanna Grzyb, Iza Witkowska i Paulina Ławrynowicz zostały wytypowane do reprezentowania szkoły w Wojewódzkim Konkursie Dendrologicznym organizowanym przez Elbląskie Centrum Ekologiczne.

Więcej…

Eliminacje do Turnieju Gier Planszowych

Eliminacje do Turnieju Gier PlanszowychDnia 16 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Turnieju Gier Planszowych organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym Pani Aneta Wołosz wraz z uczennicami ZSEiT przeprowadziła konkurs wśród uczniów klas trzecich naszej szkoły. Do eliminacji przystąpiło 21 uczniów. Spośród nich, po prawie 3 godzinach zdrowej rywalizacji wyłoniono najlepszych graczy: Kornelia Nadziejko z kl. 3a, Beniamin Myk z kl. 3b, Monika Kozłowska z kl. 3e. Jako osoba rezerwowa do finału Turnieju Gier Planszowych zakwalifikowała się Agata Połeć z kl. 3a. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im powodzenia w dalszych rozgrywkach, już na etapie międzyszkolnym. Finał odbędzie się dnia 25.06.2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Powodzenia!

Ewa Żukowska

Finał wojewódzki turnieju BRD

Final wojewodzki turnieju BRD_8

W czwartek 15 maja 2014 r. WORD w Elblągu zorganizował wojewódzkie finały Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  Jako zwycięzcy finału powiatowego reprezentowaliśmy, wśród 19 szkół gimnazjalnych,  powiat elbląski.

Finał składał się z następujących konkurencji:
• rozwiązywania testu,
• jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego,
• jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód,     
• zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Damian Świstak (kl. 2c), Kamil Małejko (kl. 3a), Eliza Marciniak (kl. 3d) dzielnie rywalizowała we wszystkich konkurencjach. Szczególnie dobrze wypadli w jeździe rowerem po miasteczku ruchu drogowego (1 miejsce) oraz w zakresie udzielania pierwszej pomocy (2 miejsce). Po czterech konkurencjach uplasowali się na 9 miejscu w województwie. Zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Gratulujemy udanego debiutu!

Opiekunka: Ewa Konupek

Sukces w Turnieju BRD

Sukces w Turnieju BRDWe wtorek 29 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Godkowie został rozegrany finał powiatowy: Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Eliza Marciniak (kl. 3D), Kamil Małejko (kl. 3A), Damian Świstak (kl. 2C).

Zespoły rywalizowały ze sobą w 4 konkurencjach:
- rozwiązywanie testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego,
- pokonywanie rowerowego toru przeszkód, w którym sprawdzana była precyzja jazdy na rowerze,
- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,
- jazda po miasteczku rowerowym (zgodnie z zasadami ruchu drogowego).

Rywalizacja była trudna i zacięta, ale nasi reprezentanci sprawili się świetnie i zdobyli 1 miejsce. Z rąk organizatorów otrzymali puchar, dyplom i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Życzymy im sukcesów w etapie wojewódzkim.

Opiekunka: Ewa Konupek

Konkurs literacki

Konkurs literacki_115 kwietnia w naszej szkole miało miejsce podsumowanie 1. szkolnego konkursu „Już nie piszę do szuflady”. Zadaniem  jego uczestników było napisanie pracy na temat „Miłość niejedno ma imię”. Jury oceniało sposób ujęcia tematu, jego realizację, jak również stronę stylistyczno-językową prac. Celem konkursu było „uwolnienie szuflady” - zaprezentowanie na szkolnym forum pisanych przez siebie tekstów oraz zachęcenie do „przelewania na papier” swoich myśli, refleksji i odczuć. Organizatorki konkursu - p. E. Jedlińska i p. M. Stasiak nagrodziły prace trzech uczennic: Anieli Maj z klasy 1b „Pielęgnowana miłość nieznana”, Wiktorii Andruszkiewicz z klasy 1b „Cedryk i ja” oraz Mileny Hałońko z klasy 2d „Drzewo”. Autorkom wyróżnionych prac należy pogratulować wielkiej wrażliwości i pomysłowości w ujęciu tematu. Ich prace publikujemy poniżej. Nagrodzone uczennice otrzymały od p. dyrektora wiele ciepłych słów i, jak przystało na „ludzi pióra”, wieczne pióra, którymi napiszą być może jeszcze niejedne prace.

Maria Stasiak

Laureaci z Gimnazjum nr 1

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku zdobyli 6 tytułów laureata i 9 tytułów finalisty konkursów przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Dobiegły końca konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów województwa warmińsko-mazurskiego w roku szkolnym 2013/2014 organizowane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Jest nam niezwykle miło zakomunikować, że uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku uzyskali w nich aż 6 tytułów laureata: Dawid Kaszkin i Łukasz Kaszkin z języka niemieckiego (nauczyciel przygotowujący – p. Beata Jankowska), Weronika Zielińska z języka niemieckiego (nauczyciel przygotowujący – p. Anna Daniecka),  Kornelia Reducha z geografii (nauczyciel przygotowujący – p. Mariola Dorniak), Anna Choińska i Kornelia Reducha z wiedzy o społeczeństwie (nauczyciel przygotowujący – p. Barbara Kołcz).

Na szczególne gratulacje zasłużyła uczennica klasy IIId naszego gimnazjum Kornelia Reducha, która uzyskała tytuł laureata aż w dwóch konkursach!

Ponadto liczna grupa naszych uczniów uzyskała tytuły finalistów w/w konkursów: Aleksandra Buczko, Agata Charuk, Emilia Świstak, Aleksandra ĆwiklińskaKarina Maj z wiedzy o społeczeństwie (nauczyciel przygotowujący – p. Barbara Kołcz), Cezary Szymborski, Hanna Sidor i Aleksandra Buczko z języka angielskiego (nauczycielki przygotowujące – p. Adriana Sadowska-Łuczko i p. Edyta Siedlińska),  Iga Łukasik z biologii (nauczyciel przygotowujący – p. Elżbieta Wysokińska).

Więcej…

Konkurs „Ptaki przy karmniku”

Od lat nasze gimnazjum współpracuje z  Elbląskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczniowie: Patrycja Adamczyk z klasy 2a, Paweł Danielewicz z 1a i Łukasz Saliński z 1b wysłali swoje prace na konkurs fotograficzny „Ptaki przy karmniku”. W podziękowaniu za pomoc skrzydlatym przyjaciołom otrzymali pamiątkowe kubeczki z wizerunkami ptaków i dyplomy.

Elżbieta Wysokińska