LogowanieLicznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDziś255
mod_vvisit_counterWczoraj1973
mod_vvisit_counterTydzień3533
mod_vvisit_counterZeszły Tydzień11302
mod_vvisit_counterMiesiąc18750
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc45922
mod_vvisit_counterRazem4184576

Goście on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Szukaj

Kalendarium

Tym żył świat:

13.12.1545 – rozpoczął się sobór w Trydencie, początek kontrreformacji

13.12.1797 – urodził się Heinrich Heine , niemiecki poeta epoki romantyzmu

13.12.1907 – urodził się Jerzy Zagórski, polski poeta, eseista i tłumacz

13.12.1922 – powstała Zakaukaska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka

13.12.1937 – wojska japońskie zajęły Nankin, początek masakry ludności cywilnej

13.12.1981 – Rada Państwa wprowadziła w Polsce stan wojenny

Sport 2014/15

Finał wojewódzki Coca Cola Cup 2015

Finał wojewódzki Coca Cola Cup 201512 czerwca w Olsztynie odbył się finał województwa Coca Cola Cup 2015  w piłce nożnej. Reprezentacja Gimnazjum nr 1 już po raz trzeci znalazła się w gronie finalistów. Z naszego województwa do turnieju zgłosiło się 128 drużyn, z których po rozegraniu 2 rund eliminacyjnych 16, a wśród nich piłkarze z pasłęckiej „Jedynki”,  zostało zakwalifikowanych do finału.

Finaliści zostali podzieleni na cztery grupy. Naszym piłkarzom przyszło  zmierzyć się z drużynami z: Gimnazjum Publicznego w Prostkach, Gimnazjum nr 2 w Olecku i Gimnazjum Publicznego w Białej Piskiej. Turniej rozpoczął się bardzo dobrze dla naszych piłkarzy  od zwycięstwa nad Prostkami 4:1. Byliśmy pierwszymi strzelcami gola w turnieju, już po dwóch minutach gry prowadziliśmy 1:0. Kolejne mecze również zakończyły się zwycięstwami (2:0 z Białą Piską i 2:1 z Oleckiem) i dzięki temu awansowaliśmy z pierwszego miejsca do ćwierćfinału, w którym spotkaliśmy się z drużyną ze Świątek. Mecz ćwierćfinałowy był bardzo zacięty i emocjonujący, piłkarze z Pasłęka dali z siebie wszystko w czasie gry, jednak to nasz przeciwnik miał więcej szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Świątek. Mimo przegranego ćwierćfinału gimnazjaliści z „Jedynki” Pasłęk odnieśli duży sukces ponieważ znaleźli się w elitarnym gronie ośmiu najlepszych drużyn w  województwie warmińsko-mazurskim.

Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Pasłęku grała w składzie: Piotr Wlizło, Damian Świstak, Dawid Mackiewicz, Maciej Wierzbowski, Michał Balewski, Grzegorz Wiczyński, Tomasz Olejniczak, Szymon Furman, Wojciech Gajdarenko.

Robert Budkiewicz

Mistrzostwa województwa w indywidualnej LA

Mistrzostwa województwa w indywidualnej LAKolejny bardzo udany start zanotowali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Pasłęku na Mistrzostwach Województwa w Indywidualnej LA w Lidzbarku Warmińskim w dniu 3 czerwca 2015 r. Nasi lekkoatleci zdobyli 7 medali indywidualnie i 2 w biegach sztafetowych.

Swój ogromny talent potwierdziła Patrycja Adamczyk wygrywając zdecydowanie konkurs pchnięcia kulą (12,21 m), skoku w dal (5,29 m) oraz, razem z młodszymi koleżankami, zajmując 3 miejsce w biegu sztafetowym 4 x 100 m (55,52 s).

 

Medale zdobywali również:
I m. - Joanna Grzyb - skok wzwyż 150 cm;
II m. - Mieszko Masionis - skok wzwyż 165 cm;
II m. - Mariusz Bołdysz - rzut oszczepem 44,06 m i III m. pchnięcie kulą 12,05 m;
III m. - Aleksandra Przystasz - rzut oszczepem 29,04 m;
II m. - sztafeta 4x100 m chłopców 48,57 s - Michał Czyżewski, Michał Balewski, Dawid Kaszkin Maciej Wierzbowski;
III m. - sztafeta 4x100 m dziewcząt 55,52 s - Angelina Ławrowska, Zuzanna Rejman, Martyna Charmuszko, Patrycja Adamczyk.

W zawodach uczestniczyli jeszcze uczniowie naszej szkoły: Kaja Przybyszewska, Emilia Niedbalska, Paulina Ławrynowicz, Jacek Plawgo, Piotr Papiernik, Tomasz Przygoda.

Wszystkim gratulujemy wyników i sportowej walki!

Sportowcy uczestniczyli w zawodach pod opieką M. Białogrzywego i  T. Tomaszewskiego.

Tomasz Tomaszewski

Gimnazjum nr 1 mistrzem województwa w LA

Gimnazjum nr 1 mistrzem województwa w LA

 

Dziewczęta i chłopcy naszej szkoły znakomicie zaprezentowali się w Mistrzostwach Województwa w Szkolnej Lidze LA rozegranych 28 maja 2015 r. w Lubawie. W zawodach indywidualno-drużynowych uczniowie „Jedynki” zdobyli 8 medali indywidualnie, 2 w biegach sztafetowych, a co najważniejsze, zdecydowanie wygrali punktację drużynową zarówno dziewczęta, jak i chłopcy:

 

dziewczęta
1 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Pasłęku - 1350 pkt.
2 miejsce - Gimnazjum nr 7 w Olsztynie - 1257 pkt.
3 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Giżycku - 952 pkt.

chłopcy
1 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Pasłęku - 1305 pkt.
2 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim - 1293 pkt.
3 miejsce - Gimnazjum nr 2 w Giżycku - 1287 pkt.

Gratulujemy zwycięskim drużynom w składzie: Angelina Ławrowska, Weronika Smotrycka, Sandra Ozimek, Paulina Rokosz, Kaja Przybyszewska, Emilia Niedbalska, Paulina Ławrynowicz, Weronika Kowalczyk, Dominika Kolterman, Joanna Grzyb, Aleksandra Flis, Martyna Charmuszko, Patrycja Adamczyk, Aleksandra Przystasz, Michał Balewski, Jacek Plawgo, Piotr Papiernik, Grzegorz Wiczyński, Szymon Ruciński, Adrian Szatkowski, Robert Rafa, Maciej Wierzbowski, Łukasz Saliński, Tomasz Przygoda, Mieszko Masionis, Jerzy Bereżański, Mariusz Bołdysz, Dawid Kaszkin, Michał Czyżewski.

Opiekunami młodzieży byli p. Marek Białogrzywy i p. Tomasz Tomaszewski.

Tomasz Tomaszewski

Turniej siatkówki w Gimnazjum nr 1

Turniej siatkówki w Gimnazjum nr 128 maja 2015 r. w Gimnazjum nr 1 w Pasłęku odbył się Turniej Piłki Siatkowej dla szkół podstawowych. Reprezentacje składały się z 3 dziewcząt i 3 chłopców. Do zawodów zgłosiły się drużyny ze:  Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku, Szkoły Podstawowej z Rogajn, Szkoły Podstawowej z Zielonki Pasłęckiej i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Miłakowa. Dużym zaskoczeniem był wysoki i wyrównany poziom umiejętności młodych siatkarzy, o czym świadczy duża ilość dogrywek. Po rozegraniu sześciu meczów systemem każdy z każdym, najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Rogajn, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Zielonki Pasłęckiej, zaś trzecie - reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Justyna Tomaszewska, Kinga Meller, Katarzyna Romanowska, Michał Łukaszuk, Kacper Tomaszewski, Arkadiusz Jasnoch, Alan Lender.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy poczęstować zawodników pączkami i wręczyć trzem pierwszym drużynom pamiątkowe koszulki. Życzliwością obdarzyli nas: Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, Pani Maria Zarzeka, Pani Beata Mackiewicz, Państwo Małgorzata i Bolesław Pietruszewscy. Za udzielone wsparcie z serca dziękujemy.

Robert Budkiewicz

Gimnazjum nr 1 najlepsze w powiecie

Sportowcy naszej szkoły wygrali punktację generalną w roku szkolnym 2014/15 prowadzoną przez Elbląski Szkolny Związek Sportowy.

Rozegrane 21 maja 2015 r. na pasłęckim stadionie zawody Szkolnej Ligi LA, które zdecydowanie wygrały zarówno dziewczęta jak i chłopcy z „Jedynki”, były ostatnimi zmaganiami sportowymi na forum powiatu.

Elbląski Szkolny Związek Sportowy podał punktację generalną z całego roku szkolnego 2014/15:

1. Gimnazjum nr 1 w Pasłęku - 1250 pkt.
2. Gimnazjum w Gronowie Elbląskim - 1030 pkt.
3. Gimnazjum w Młynarach - 1000 pkt.
4. Gimnazjum w Gronowie Górnym - 520 pkt.
Gimnazjum nr 2 w Pasłęku - 520 pkt.
6. Gimnazjum w Milejewie - 410 pkt.
7. Gimnazjum w Stankowie - 340 pkt.
8. Gimnazjum w Tolkmicku - 330 pkt.
9. Gimnazjum w Nowakowie - 280 pkt.
10. Gimnazjum w Dobrym - 240 pkt.
11. Gimnazjum w Rychlikach - 120 pkt.

Zwycięstwo Gimnazjum nr 1 w Pasłęku jest już trzecim z rzędu takim sukcesem sportowym. Gratulujemy wszystkim sportowcom, dziękujemy dyrekcji szkoły, nauczycielom i współpracującym trenerom.

Tomasz Tomaszewski

Szkolna Liga LA

Szkolna Liga LA

 

21 maja 2015 r. na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego  w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych. Imprezę zdominowali uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku, którzy wywalczyli najwięcej medali indywidualnie i wygrali klasyfikację drużynową wśród dziewcząt i chłopców. Nasi lekkoatleci zdobyli łącznie 21 medali!

 

Więcej…

Kolejny sukces naszych sportowców

Kolejny sukces naszych sportowców13 maja okazał się bardzo udanym dniem dla naszych sportowców, którzy brali udział w Gimnazjadzie organizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Turniej był organizowany w dwóch dyscyplinach: dziewczęta grały w siatkówkę, a chłopcy w piłkę nożną. Do każdej z dyscyplin zgłosiło się pięć gimnazjów (z Miłakowa, z Rychlik, z Dobrego oraz Gimnazjum nr 1 i nr 2 z Pasłęka). Reprezentanci naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni zdobywając  „złoto” w obu konkurencjach.

W skład zwycięskich drużyn wchodzili następujący uczniowie:
piłka siatkowa - Emilaia Krajewska, Paula Bartoszewicz, Judyta Matukiewicz, Aleksandra Przystasz, Izabela Sokołowska, Paulina Sokołowska, Julia Wierdak, Aleksandra Złamańczuk, Izabela Elbruda;
piłka nożna -  Michał Balewski, Piotr Wlizło, Dawid Mackiewicz, Maciej Wierzbowski, Damian Świstak, Grzegorz Wiczyński, Szymon Furman, Tomasz Olejniczak, Wojciech Gajdarenko.

Robert Budkiewicz

Wojewódzki turniej unihokeja chłopców

Wojewódzki turniej unihokeja chłopcówV miejsce wywalczyła reprezentacja naszego gimnazjum w wojewódzkim turnieju unihokeja, który odbył się 30 kwietnia w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu. W finale, którego gospodarzem był Elbląski Szkolny Związek Sportowy, udział wzięło siedem z dziewięciu zgłoszonych zespołów: Gimnazjum w Płoskini, Gimnazjum w Żabim Rogu, Gimnazjum Nr 3 w Elblągu, Gimnazjum w Orzyszu, Gimnazjum Nr 1 w Braniewie, Gimnazjum w Młynarach oraz nasza drużyna. Tworzyli ją: Damian Świstak, Piotr Papiernik, Michał Balewski, Maciej Wierzbowski, Grzegorz Wiczyński, Konrad Szymański, Adrian Szatkowski, Robert Rafa i Kacper Nowicki. Nie było łatwo. W pierwszym meczu „dostaliśmy srogie lanie” od drużyny z Orzysza, jak się później okazało, najlepszego zespołu turnieju. Po czymś takim ciężko się otrząsnąć i skutecznie grać dalej. Jednak w kolejnych meczach było już tylko lepiej. Drużyna pokazała charakter remisując, po zaciętym meczu z Gimnazjum Nr 3 w Elblągu i wygrywając w następnym z Gimnazjum Nr 1 w Braniewie. Biorąc pod uwagę wysoki poziom rywalizujących ze sobą drużyn, V miejsce w województwie, to bardzo dobry wynik - gratuluję.

Marek Białogrzywy

IV miejsce w województwie w unihokeju

IV miejsce w województwie w unihokeju30 kwietnia drużyna dziewcząt wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju Dziewcząt Gimnazjum. W finale uczestniczyło 7 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. Nasz drużyna zmierzyła się z drużynami: Gimnazjum w Płoskini, Gimnazjum w Żabim Rogu, Gimnazjum Nr 2 w Elblągu. Z każdą drużyną w grupie dziewczęta zremisowały 0:0, wychodząc z grupy na drugim miejscu za Gimnazjum w Żabim Rogu.

Z drugiej grupy z pierwszego miejsca awansowało Gimnazjum w Orzyszu, a z drugiego Gimnazjum w Dobrym pokonując drużynę Gimnazjum Nr 3 w Elblągu.

I miejsce w województwie zajęło Gimnazjum w Orzyszu, które kolejny raz okazało się bezkonkurencyjne, II miejsce zajęło Gimnazjum w Żabim Rogu. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły z drużyną Gimnazjum w Dobrym, które pokonały nas 2:1 zajmując III miejsce. Mimo rozczarowania i łez, które popłynęły, to IV miejsce jest dużym sukcesem naszych dziewcząt. Zaznaczyć należy, że nasza drużyna składa się z dziewcząt z klasy drugiej i pierwszej, co pozytywnie rokuje na przyszłość.

Nasze dzielne dziewczęta to: Paulina Rokosz, Dominika Małejko, Izabela Stasiak, Honorata Ziółkowska, Emilia Krajewska, Angelika Ławrowska, Kamila Niziołek, Weronika Smotrycka, Maja Szatkowska, Agnieszka Budkiewicz, Zuzanna Rejman, Kaja Przybyszewska.

Małgorzata Dabkiewicz

Nasi piłkarze znów zwyciężają

Nasi piłkarze znów zwyciężająDnia 29 kwietnia odbyła się druga runda eliminacyjna do finału województwa warmińsko-mazurskiego Coca Cola Cup 2015 w piłce nożnej. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: z Gimnazjów nr 2, 4 i 7 w Elblągu oraz Gimnazjum nr 1 w Pasłęku.

Pierwszy mecz nasi gimnazjaliści grali z faworytem tych eliminacji – reprezentacją Gimnazjum nr 2 z Elbląga, która w pierwszej rundzie pokonała naszych piłkarzy. Rywale zdobyli gola już po kilku minutach gry, na szczęście zawodnicy Gimnazjum nr 1 nie załamali się i walczyli do końca, by ostatecznie wygrać to spotkanie z wynikiem 3:1, stając się tym samym faworytem tego turnieju.  Drugi mecz okazał się dużym przeżyciem dla naszych sportowców. Mimo w zasadzie pewnej wygranej, nadmierna chęć pokonania przeciwnika wprowadziła dużą nerwowość wśród zawodników, co ich zdekoncentrowało i doprowadziło do przegranej z wynikiem 2:1. Trzeci mecz to zdecydowane zwycięstwo naszych zawodników nad drużyną Gimnazjum nr 4 z Elbląga.

Reprezentacja pasłęckiej „Jedynki” awansowała z pierwszego miejsca, z wynikiem 6 punktów, do finału województwa Coca Cola Cup. Warto wspomnieć, że piłkarze z Gimnazjum nr 1 w Pasłęku  już po raz trzeci wezmą udział w finale województwa Coca Cola Cup.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili następujący uczniowie: Michał Balewski, Piotr Wlizło, Damian Świstak, Michał Wierzbowski, Grzegorz Wiczyński, Tomasz Olejniczak, Wojciech Gajdarenko, Szymon Furman, Dawid Mackiewicz.

Robert Budkiewicz