LogowanieLicznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDziś218
mod_vvisit_counterWczoraj1973
mod_vvisit_counterTydzień3496
mod_vvisit_counterZeszły Tydzień11302
mod_vvisit_counterMiesiąc18713
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc45922
mod_vvisit_counterRazem4184539

Goście on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Szukaj

Kalendarium

Tym żył świat:

13.12.1545 – rozpoczął się sobór w Trydencie, początek kontrreformacji

13.12.1797 – urodził się Heinrich Heine , niemiecki poeta epoki romantyzmu

13.12.1907 – urodził się Jerzy Zagórski, polski poeta, eseista i tłumacz

13.12.1922 – powstała Zakaukaska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka

13.12.1937 – wojska japońskie zajęły Nankin, początek masakry ludności cywilnej

13.12.1981 – Rada Państwa wprowadziła w Polsce stan wojenny

Aktualności 2015/16

Ostatni dzwonek roku szkolnego

Ostatni dzwonek roku szkolnegoW miniony piątek, punktualnie o godzinie 8:30 zabrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2015/2016 w naszej szkole. Był on sygnałem do spotkania całej społeczności naszego gimnazjum w sali gimnastycznej na uroczystości zakończenia nauki w klasach pierwszych i drugich. Jak co roku, przy takich okazjach, po przemówieniu dyrektora szkoły nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem najlepszym uczniom. Wychowawcy klas i pozostali nauczyciele mieli przyjemność wręczyć nagrody i dyplomy za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności społecznej. Wysłuchaliśmy części artystycznej wprowadzającej nas w nastrój wakacyjny i życzyliśmy sobie miłego i bezpiecznego wypoczynku. Na koniec powiedzieliśmy sobie do widzenia po wakacjach i pożegnaliśmy szkołę na najpiękniejsze dwa miesiące roku.

Dariusz Ponichtera

Nadszedł czas pożegnania ze szkołą

Nadszedł czas pożegnania ze szkołąW czwartek, 23 czerwca, pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów kończących naukę w naszym gimnazjum. Punktualnie o godzinie 14:00, w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej szkoły, spotkali się jej tegoroczni absolwenci, ich wychowawcy i pozostali nauczyciele, delegacje klas młodszych, rodzice uczniów i zaproszeni goście.

W gronie gości mogliśmy powitać burmistrza Pasłęka pana Wiesława Śniecikowskiego, prezesa oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pasłęku pana Kazimierza Jacka, prezesa stowarzyszenia Jutrzenka w Pasłęku panią Reginę Stelmaczonek, dyrektora ZSEiT w Pasłęku i jednocześnie wiceprzewodniczącego rady miasta pana Mariana Matuszczaka, dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku panią Katarzynę Panimasz, wicedyrektora Zespołu Szkół panią Elżbietę Wasiuk, komendanta komisariatu policji w Pasłęku pana Mirosława Suchodolskiego oraz dowódcę jednostki ratowniczo gaśniczej PSP pana Mirosława Czyszejuka. Pani dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, nieobecna z powodów służbowych, wystosowała list odczytany podczas uroczystości.

W tak zacnym towarzystwie wysłuchaliśmy przemówienia dyrektora szkoły i wystąpień zaproszonych gości. Miło było usłyszeć ciepłe słowa o szkole, jej pracownikach i uczniach oraz ich dokonaniach w kończącym się roku szkolnym. Były oklaski i gratulacje dla uczniów kończących szkołę z wyróżnieniem, wzruszenie rodziców odbierających z rąk dyrektora listy gratulacyjne oraz dyplomy i nagrody dla licznej grupy naszych absolwentów za wiele sukcesów w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Z przyjemnością wysłuchaliśmy występów wokalnych i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę będącą swoistym pożegnaniem absolwentów z tą szkołą i latami dorastania. Na koniec podziękowaliśmy sobie za trzy lata nie zawsze łatwej, ale satysfakcjonującej pracy i życzyliśmy sobie miłych wakacji oraz powodzenia w dalszej nauce i pracy pedagogicznej. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tej wzruszającej i radosnej uroczystości.

Dariusz Ponichtera

Warszawa - Wiedeń - Bratysława

Warszawa - Wiedeń - BratysławaW ostatnim tygodniu przed wakacjami chętni uczniowie z klas I-III pod opieką pań Marioli Dorniak, Beaty Jankowskiej i Anny Danieckiej uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy, Wiednia i Bratysławy.

Pierwszym punktem wyprawy była stolica naszego kraju. Tam turyści zwiedzili Zamek Królewski i spacerowali wraz z przewodnikiem ulicami Starego Miasta. Dzień zakończono noclegiem w hostelu Krokus w Wiśle.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w stolicy Austrii - Wiedniu. Wycieczkowicze objechali miasto reprezentacyjną aleją Ring. Podziwiali słynne budowle m.in. Operę Wiedeńską, Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Kościół Wotywny, Uniwersytet Techniczny, na którym studiowali bracia Strauss. Turyści z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć Dom Hundertwassera, na którego dachu - ogrodzie rosną dziesiątki pięknych drzew i krzewów, a także Albertinę, cesarską rezydencję Hofburg, słynny Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową oraz Katedrę św. Szczepana. Uczniowie i nauczyciele ze Wzgórza Kahlenberg podziwiali panoramę miasta oraz miejsce, w którym Jan III Sobieski wraz ze swoimi wojskami pokonał w walce hordy tureckie. Wiele radości przysporzyła młodzieży wizyta na Praterze - najstarszym wesołym miasteczku Europy. Tam mogli do woli korzystać z przejażdżek na karuzelach, kolejkach itp., a zagorzali fani piłki nożnej w jednym z barów obejrzeli nawet masz Polska - Ukraina rozgrywany w ramach Euro 2016. Następnie wszyscy udali się na nocleg do Bratysławy (stolicy Słowacji) do Hostelu Patio.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Bratysławy. Gimnazjaliści wraz z opiekunami byli na Wzgórzu Zamkowym (siedzibie prezydenta), oglądali m.in. Katedrę św. Marcina (miejsce koronacji wielu królów węgierskich z dynastii Habsburgów), kościół św. Elżbiety, Bramę Michalską, Ratusz, Rynek Staromiejski, Pałac Biskupów.

W godzinach nocnych, pełni wrażeń i emocji wycieczkowe wrócili bezpiecznie do Pasłęka.

Kornelia Kazimierczuk

Uczeń świadomym odbiorcą dóbr kultury

Uczeń świadomym odbiorcą dóbr kulturyW bieżącym roku młodzież naszej szkoły miała szansę kształtowania swojej wrażliwości artystycznej podczas zajęć artystycznych odbywających się wielokrotnie w miejscowej galerii POK. Uczniowie wszystkich klas trzecich poprzez osobisty kontakt ze sztuką poznali malarstwo i rysunek  Joanny Wydra-Sulińskiej, Jana Siekiery, Andrzeja Krzemińskiego oraz pokonkursowe prace grupy artystów pt. „Pejzażowe koncepcje malarskie powiatu malborskiego”. Nauka formalnej analizy dzieła plastycznego miała na celu przygotować młodych ludzi do uczestnictwa we współczesnym świecie sztuki oraz świadomego jej odbioru.

Iwona Jachimek

Wycieczka do Gdańska

Wycieczka do GdańskaWe wtorek, 21 czerwca, 35-osobowa grupa uczniów z klas 2b i 2e wyruszyła na wycieczkę do Gdańska. Przed dotarciem do pierwszego miejsca wycieczki - Westerplatte uczestnicy usłyszeli kilka słów o dramatycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Na półwyspie młodzież zwiedzała ruiny jednej z pięciu istniejących wartowni, wspięła się na schody imponującego pomnika uświęcającego miejsce bohaterstwa żołnierzy broniących Wojskowej Składnicy Amunicyjnej.

Zwiedzanie Westerplatte zakończyliśmy spacerem nowo wybudowaną promenadą. Następnie pojechaliśmy obejrzeć gdańską Starówkę i słynną ulicę Długi Targ z Dworem Artusa i pomnikiem Neptuna. Później udaliśmy się do Oliwskiego ZOO. Oglądaliśmy egzotyczne zwierzęta w dosyć szybkim tempie, bo chcieliśmy wrócić do domu przed rozpoczęciem meczu Polska-Ukraina. I to się nam udało :-).

Uczestnicy wycieczki

Festyn ekologiczny

Festyn ekologicznyW sobotę, 28 maja nasze gimnazjum włączyło się do propagowania postaw proekologicznych na IV Dniu Recyklingu. Przygotowaliśmy stoisko promujące szkołę, na którym prezentowane były ręcznie wykonane prace w ramach projektu pt. „Jak zdobyć pewność siebie i być chociaż trochę bardziej szczęśliwym” realizowanym przez pnie Adrianę Sadowską-Łuczko i Katarzynę Juniewicz. Na stoisku można było obejrzeć kartki na Dzień Ojca wykonane wraz z uczniami przez panią Sylwię Groth-Guzek. Na festynie byli obecni: dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele wszystkich klas naszego gimnazjum. Grupa uczennic  z klasy 2e: Agnieszka  Budkiewicz, Julia Gibalska, Natalia Kaczmarczyk, Nikola Zwierzchowska, Zuzanna Rejman, Oliwia Neuman, Patrycja Olszewska, Aleksandra Żuk i jej siostrzyczka Magda zaprezentowały program artystyczny złożony z melodyjnych, popularnych piosenek, które ubrane zostały w słowa związane z szeroko pojętym terminem ekologii.  Wykonawczyniom towarzyszyła grupa, która wykorzystując wykonane przez panią Ewę Żukowską rekwizyty, uatrakcyjniła występ. Elementem choreografii był również występ z bojkami w wykonaniu Zuzanny Rejman.

Noc pełna wrażeń...

Poloneza czas zacząć...W minioną sobotę, 18 czerwca, odbył się od dawna wyczekiwany i pieczołowicie przygotowywany wieczorek pożegnalny klas trzecich kończących nasze gimnazjum.

Uroczystość, zgodnie z narodową tradycją, rozpoczął taniec polski jak nazywa się poloneza, który, wedle zwyczaju praktykowanego już od XVII wieku, rozpoczyna największe i najbardziej uroczyste bale w naszym kraju. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu pani Małgorzaty Dabkiewicz, wspieranej przez pozostałych nauczycieli wychowania fizycznego, polonez, w wykonaniu naszych absolwentów, nawiązał do najlepszych wzorców elegancji, klasy i stylu. Nic dziwnego, że rodzicom i nauczycielom szkliły się oczy, a młodzież została nagrodzona po tańcu burzliwymi oklaskami.

Zanim goście udali się na salę, odbyła się sesja fotograficzna na tle ścianki z logo szkoły. Warto pokreślić, że pięknie prezentowała się elegancja panów w wieczorowych garniturach i pań we właściwie dobranych kreacjach.

Noc pełna wrażeń...Po przejściu na salę balową podziwialiśmy, jak zawsze oryginalną i efektowną dekorację przygotowaną według pomysłu i pod kierunkiem pani Iwony Jachimek. W tak pięknym otoczeniu, przy dobrej muzyce, bawiliśmy się świetnie do przewidzianej pory i jeszcze odrobinkę dłużej.

Serdeczne podziękowania za udany wieczór i piękną noc należą się także wszystkim wychowawczyniom klas trzecich, które znakomicie współpracowały przy organizacji całej uroczystości oraz rodzicom naszych absolwentów za świetną organizację, zaangażowanie i troskę o najdrobniejsze szczegóły. Poniżej możecie obejrzeć galerię zdjęć by poczuć atmosferę tej niezapomnianej nocy.

Dariusz Ponichtera

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 15 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosy oddały klasy pierwsze i drugie. Oto wyniki:
1. Łukasz Papis - 74 głosy,
2. Ola Żuk - 69 głosów,
3. Maciek Tyszecki - 40 głosów.

Gratulujemy!

Jak powstawała dekoracja na wieczorek...

Jak powstawała dekoracja na wieczorek...Tegoroczne przygotowania do wieczorku uczniów klas trzecich przebiegały w wyśmienitej atmosferze ze względu na mega zaangażowanie sporej grupy osób. Wśród nich znaleźli się reprezentanci wszystkich klas kończących naszą szkołę wraz z wychowawcami. Zmagania te w niewielkim stopniu obrazują zamieszczone fotografie. Prace twórcze polegające na wycinaniu i klejeniu bardzo małych elementów trwały ponad 2 tygodnie, a tematyką nawiązywały do kierunku w sztuce XX wieku - Op art.

Iwona Jachimek

Wycieczka do Elbląga

Wycieczka do Elbląga17 czerwca klasa IIIc udała się na wycieczkę do Elbląga, będącą nagrodą za zwycięstwo w Szkolnym Konkursie Historycznym z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Głównym celem było Muzeum Archeologiczno-Historyczne, w którym bardzo pożytecznie spędziliśmy dwie godziny. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy upłynęły. A to wszystko za sprawą pana Piotra Adamczyka, który najpierw przeprowadził bardzo ciekawą lekcję muzealną nt. „Myć się czy nie myć... Z higieną przez wieki - o Europie i Elblągu uwag kilka...”. Żywa opowieść ubogacona pokazem zdjęć, filmików i muzealnych eksponatów dostarczyła nam nowej wiedzy i ciekawych wrażeń. Następnie przeszliśmy do drugiego budynku muzealnego, gdzie pod opieką pana Piotra poznaliśmy nową wystawę zatytułowaną „Elbląg Reconditus”, będącą próbą opowiedzenia dziejów Elbląga w bardzo nietypowy sposób, spacerując pośród ruin miasta zniszczonego w 1945 r. Na koniec przechadzki dotarliśmy do niewielkiej sali kinowej, w której obejrzeliśmy film holograficzny „Historie ponad granicami”. I tak upłynął nasz czas i trzeba było wracać... Naszymi opiekunami na wycieczce byli p. Jolanta Ignatowicz i p. Krzysztof Mieczkowski. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia elbląskiego muzeum - naprawdę warto!