LogowanieLicznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDziś224
mod_vvisit_counterWczoraj1973
mod_vvisit_counterTydzień3502
mod_vvisit_counterZeszły Tydzień11302
mod_vvisit_counterMiesiąc18719
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc45922
mod_vvisit_counterRazem4184545

Goście on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Szukaj

Kalendarium

Tym żył świat:

13.12.1545 – rozpoczął się sobór w Trydencie, początek kontrreformacji

13.12.1797 – urodził się Heinrich Heine , niemiecki poeta epoki romantyzmu

13.12.1907 – urodził się Jerzy Zagórski, polski poeta, eseista i tłumacz

13.12.1922 – powstała Zakaukaska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka

13.12.1937 – wojska japońskie zajęły Nankin, początek masakry ludności cywilnej

13.12.1981 – Rada Państwa wprowadziła w Polsce stan wojenny

Sport 2015/16

Klasa sportowa w Gimnazjum nr 1 w Pasłęku

Klasa sportowa w Gimnazjum nr 1Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły nadal prowadzi rekrutację do klasy sportowej o profilu lekkoatletyka. Serdecznie zapraszamy obecnych uczniów kl. VI szkół podstawowych do skorzystania z oferty rozszerzonych zajęć wychowania fizycznego.

Wymagane dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły. Testy sprawnościowe dla kandydatów zostaną przeprowadzone w dniach 5 (wtorek) i 7 (czwartek) lipca 2016 r. od godziny 10.30 w Gimnazjum nr 1 w Pasłęku.

Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły www.gim1paslek.pl oraz w sekretariacie szkoły.

Z Kataru do Pasłęka - trening z mistrzem

Z Kataru do Pasłęka - trening z mistrzemW miniony czwartek 23 czerwca reprezentacja Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku w piłce nożnej odbyła niezwykle ciekawe spotkanie i jednostkę treningową z panem Wojciechem Ignatiukiem, trenerem piłkarskim, pracującym na co dzień w Katarze. Pan Wojciech, absolwent naszego gimnazjum, kontynuował naukę w liceum sportowym w Gdańsku, a następnie ukończył tam Akademię Wychowania Fizycznego. Zdobyta wiedza, połączona z sukcesami naukowymi w dziedzinie przygotowania fizycznego piłkarzy zaowocowała angażem do ekstraklasowej Arki Gdynia, gdzie pan Ignatiuk pracował jako trener przygotowania fizycznego. Od trzech lat uczestniczy w projekcie, kierowanym przez Valtera Di Salvo, który w przeszłości pracował w takich klubach jak Lazio Rzym, Manchester United czy Real Madryt. W grupie dwunastu trenerów z całego świata przygotowują Katarczyków do Mistrzostw Świata w piłce nożnej zaplanowanych na 2022 r. Wojciech Ignatiuk w poprzednim sezonie pracował w katarskim klubie piłkarskim Al-Saad. W tym roku przeniósł się do klubu Al Wakrah. Pracuje też w Aspire Academy.

Podczas spotkania z naszymi młodymi piłkarzami, pan Wojciech, opowiedział o życiu i pracy w Katarze, treningach z Raulem i zawodowej drodze z pasłęckiego Gimnazjum nr 1 do świata wielkiej piłki. Swoją postawą i sukcesami pokazał naszym młodym piłkarzom, że jak się bardzo chce, to można spełnić nawet te największe marzenia.

Podczas intensywnego, profesjonalnego treningu (nie było taryfy ulgowej) pokazał także, że droga do sukcesu biegnie wyłącznie poprzez ciężką pracę, a zawodowstwo to pełne zaangażowanie w trening i niezwykła, wręcz pedantyczna dbałość o każdy szczegół. Miło było jednocześnie powspominać pracę w gimnazjum w pierwszych latach jego istnienia. Warto podkreślić, że pan Wojciech był pod dużym wrażeniem zmian jakie zaszły w szkole, zwłaszcza pięknych obiektów sportowych, które służą jej uczniom. Dziękujemy panu Ignatiukowi za mile spędzony czas, jesteśmy pod wrażeniem jego skromności i profesjonalizmu i liczymy na kolejne obiecane wizyty w szkole.

Dariusz Ponichtera

Mistrzostwa województwa w Indywidualnej LA

Mistrzostwa województwa w Indywidualnej LAW dniu 30 maja 2016 r. ponownie w Pasłęku odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne rangi mistrzostw województwa. Sportowcy naszej szkoły, pomimo zmęczenia, upału i trochę niefortunnych terminów,  godnie zaprezentowali Gimnazjum nr 1 na sportowej arenie województwa:
bieg na 100 m: Angelika Ławrowska, Zuzanna Rejman, Patrycja Piotrowska,  Łukasz Saliński, Dariusz Moch;
bieg na 300 m: Zuzanna Rejman, Weronika Kowalczyk, Kaja Przybyszewska, Kinga Rogulska, Jerzy Bereżański, Grzegorz Wiczyński, Paweł Ławrowski;
bieg na 600/1000 m: Emilia Niedbalska, Izabela Niedbalska, Daniel Juchniewicz - I miejsce, Nikodem Pielech, Adam Ochnik;
bieg na 2000 m: Łukasz Saliński - II miejsce;
skok w dal: Angelika Ławrowska, Łukasz Głuszyk, Łukasz Saliński - III miejsce, Daniel Juchniewicz;
skok wzwyż: Joanna Grzyb - I miejsce, Mieszko Masionis - III miejsce;
pchnięcie kulą: Weronika Smotrycka, Natalia Kaczmarczyk, Sebastian Jankiewicz, Robert Rafa, Mateusz Tomaszewski;
rzut oszczepem: Michał Czyżewski.

Biegały również nasze sztafety 4x100 metrów.

Opiekunami byli p. Marek Białogrzywy i p. Tomasz Tomaszewski.

Życzymy wielu sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym!

Tomasz Tomaszewski

Mistrzostwa województwa w Szkolnej Lidze LA

Mistrzostwa województwa w Szkolnej Lidze LADnia 24 maja 2016 r. na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbyły się Finały Wojewódzkie Szkolnej Ligi LA. Nasi sportowcy potwierdzili swoje wysokie możliwości zdobywając medale indywidualnie, chłopcy uplasowali się na znakomitej II pozycji drużynowo, dziewczęta niestety przez nieporozumienia sędziowskie zostały sklasyfikowane na pozycji IV, a powinny zająć miejsce II.

Przedstawiamy najlepszych lekkoatletów naszej szkoły:
bieg na 100 m: Angelika Ławrowska, Zuzanna Rejman, Patrycja Piotrowska, Michał Czyżewski - III miejsce, Łukasz Saliński, Dariusz Moch;
bieg na 300 m: Weronika Kowalczyk, Kaja Przybyszewska, Kinga Rogulska, Jerzy Bereżański, Grzegorz Wiczyński, Paweł Ławrowski;
bieg na 600/1000 m: Emilia Niedbalska, Izabela Niedbalska, Paulina Ławrynowicz, Daniel Juchniewicz - I miejsce, Nikodem Pielech - III miejsce, Adam Ochnik;
skok w dal: Łukasz Głuszyk;
skok wzwyż: Joanna Grzyb - I miejsce, Mieszko Masionis - III miejsce;
pchnięcie kulą: Martyna Charmuszko - III miejsce, Weronika Smotrycka, Natalia Kaczmarczyk, Sebastian Jankiewicz - III miejsce, Robert Rafa, Mateusz Tomaszewski.

Młodzież startowała pod opieką p. Marka Białogrzywego i p. Tomasza Tomaszewskiego.

Zawody trwały długo i odbywały się w upale. Tym bardziej wszystkim gratulujemy wytrwałości i sportowej walki!

Tomasz Tomaszewski

Turniej piłki nożnej „Liga Gimbazy”

Turniej piłki nożnej „Liga Gimbazy”W dniu 6 maja 2016 roku na orliku Gimnazjum nr 1 odbył się turniej piłki nożnej ,,Liga Gimbazy”, w którym udział wzięły cztery drużyny: „Dzikie Skuny”, „Dzikie %”, „Melanż u Tyszeckiego”, „FC Tiko”. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Dzikie Skuny”. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Dzikie %”. Trzecie miejsce natomiast wywalczyła drużyna „Melanż u Tyszeckiego”. Drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Hintz.

Organizatorami turnieju byli: Jakub Domeracki, Maciej Tyszecki, Patryk Żukowski, Szymon Furman, Maciej Kruk oraz Jurek Bereżański. Zwycięzcom gratulujemy wygranej. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w naszym turnieju, który został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego, a jego opiekunem był pan Marek Białogrzywy.

Maciej Tyszecki kl. 2d

Klasa sportowa w Gimnazjum nr 1

Klasa sportowa w Gimnazjum nr 1Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku przypomina o naborze do klasy sportowej na rok szkolny 2016/2017. Planujemy utworzenie pierwszej klasy gimnazjum o profilu lekkiej atletyki liczącej około 25 uczniów (dziewcząt i chłopców). Propozycja jest skierowana do uczniów obecnych klas szóstych szkół podstawowych posiadających i chcących rozwijać uzdolnienia sportowe. Pragniemy zainteresować podjęciem nauki w tej klasie nie tylko uczniów zainteresowanych uprawianiem lekkoatletyki, ale też tych spośród Was, którzy chcą rozwijać swoją tężyznę fizyczną chociażby dlatego, że w przyszłości są zainteresowani kontynuacją nauki w szkołach ponadgimnazjalnych w klasach o profilu mundurowym ponieważ marzą o pracy w służbach, do których rekrutacja zaczyna się od testów sprawności fizycznej.

Informujemy jednocześnie, że kandydaci do klasy sportowej powinni spełnić następujące kryteria: uzyskać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w klasie sportowej, opinię nauczyciela wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej oraz zgodę rodziców/opiekunów prawnych na podjęcie nauki w klasie sportowej. Ponadto kandydaci będą musieli przejść test sprawności fizycznej złożony z: biegu sprinterskiego na 60 metrów, skoku w dal ze strefy, rzutu piłeczką palantową oraz biegu wytrzymałościowego 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców. Wymagana będzie także średnia ocen z klasy szóstej na poziomie co najmniej 3.0 i przynajmniej poprawna ocena zachowania. Opiekunem klasy będzie nauczyciel wychowania fizycznego pan Tomasz Tomaszewski. Szczegółowe informacje dotyczące terminu składania dokumentów, terminów testów sprawnościowych i kolejności przyjęć do klasy znajdą się na stronie internetowej gimnazjum: www.gim1paslek.pl.

Dariusz Ponichtera

Siatkówka w Gimnazjum nr 1

Siatkówka w Gimnazjum nr 118 maja w Gimnazjum nr 1 w Pasłęku odbył się kolejny turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych dla szkół podstawowych. Drużyny startowały w składach mieszanych 3 dziewczęta i 3 chłopców. Poziom turnieju okazał się wyrównany, a o zwycięstwie zdecydowała różnica punktów zdobytych do straconych. Podczas turnieju każdy z zawodników otrzymał słodki poczęstunek i pamiątkową koszulkę.

Rywalizacja była prowadzona systemem „każdy z każdym” i po rozegraniu wszystkich meczów na trzecim stopniu podium stanęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rogajnach, a zwycięzcami okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej z Zielonki Pasłęckiej, grający w składzie: Kinga Szufrajda, Marek Janiszewski, Nikola Jóźko, Marcelina Kokot, Patryk Pieńkowski, Dominika Pych, Damian Szufreida, Eliasz Winogrocki. Trenerem wygranych jest pan Grzegorz Wojnicz. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkie szkoły zapraszamy już teraz na kolejny turniej, który odbędzie się za rok.

Turniej swoją oprawę zawdzięcza naszym sponsorom, dzięki którym każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulką i słodką bułkę, a zwycięzcy medale i puchary. Dziękujemy państwu Ewie i Krzysztofowi Bieńkowskim, Braniewsko-Pasłęckiemu Bankowi Spółdzielczemu, firmie budowlanej Primbud, pani Beacie Mackiewicz, firmie Boma państwa Pietruszewskich.

Robert Budkiewicz

Szkolna Liga LA

Szkolna Liga LADnia 16 maja 2016 r. na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbyły się zawody sportowe w ramach Gimnazjady powiatu elbląskiego Szkolna Liga LA. Sportowcy naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali swoje umiejętności i talenty wygrywając zdecydowanie punktację drużynową w kategorii dziewcząt i chłopców, jak również zdobywając indywidualnie medale: dziewczęta - 9, a chłopcy aż 11. BRAWO!

Oto nasza reprezentacja:

bieg 100 m: Zuzanna Rejman - I miejsce, Angelika Ławrowska, Patrycja Piotrowska, Michał Czyżewski - I miejsce, Łukasz Saliński - III miejsce, Dariusz Moch;

bieg 300 m: Weronika Kowalczyk - I miejsce, Kaja Przybyszewska - III miejsce, Kinga Rogulska, Jerzy Bereżański - I miejsce, Grzegorz Wiczyński - III miejsce, Paweł Ławrowski;

bieg 600 m: Emilia Niedbalska - II miejsce, Paulina Ławrynowicz - III miejsce, Izabela Niedbalska, Daniel Juchniewicz - I miejsce, Nikodem Pielech - II miejsce, Adam Ochnik - III miejsce;

skok wzwyż: Joanna Grzyb - I miejsce, Mieszko Masionis - I miejsce;

pchnięcie kulą: Martyna Charmuszko - I miejsce, Sebastian Jankiewicz - I miejsce, Robert Rafa, Mateusz Tomaszewski;

skok w dal: Łukasz Głuszyk - II miejsce;

sztafeta 4 x 100 m: Zuzanna Rejman, Kaja Przybyszewska, Patrycja Piotrowska, Angelika Ławrowska - I miejsce; Dariusz Moch, Łukasz Saliński, Grzegorz Wiczyński, Michał Czyżewski - I miejsce.

Wszystkim naszym sportowcom składamy wielkie gratulacje i życzymy sukcesów już 24 maja na Finałach Wojewódzkich, które także odbędą się w Pasłęku.

Młodzież startowała w zawodach pod opieką p. Marka Białogrzywego i p. Tomasza Tomaszewskiego.

Tomasz Tomaszewski

Kolejny sukces naszych sportowców

Kolejny sukces naszych sportowcówW środę 11 maja 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się turniej „Gimnazjada”, który był rozgrywany w dwóch dyscyplinach: piłce siatkowej dla dziewcząt i piłce nożnej dla chłopców. Reprezentacje naszej szkoły w obu dyscyplinach wystartowały z powodzeniem.

Do turnieju zgłosiły się drużyny z: Gimnazjum nr 1 w Pasłęku, Młynar, Dobrego, Rychlik i Miłakowa. Po zagraniu wszystkich meczów turniejowych nasze reprezentacje zajęły:

II miejsce - dziewczęta, grające w składzie: Martyna Charmuszko, Paulina Kogut, Natalia Kaczmarczyk, Agnieszka Budkiewicz, Kaja Przybyszewska, Natalia Krajewska, Paula Bartoszewicz, Judyta Matukiewicz, Aleksandra Przystasz, Izabela Sokołowska;

I miejsce - chłopcy, grający w składzie: Grzegorz Wiczyński, Tomasz Olejniczak, Mieszko Masionis, Mateusz Zakrzewski, Adrian Pilimon, Tomasz Urban, Konrad Sidor, Klaudiusz Taubert, Jakub Dąbrowski.

Robert Budkiewicz

Gry i zabawy dla przedszkolaków

Gry i zabawy dla przedszkolaków10 maja gościliśmy w naszej szkole grupę dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Pasłęku. Uczennice z kl. IIe: Julia Bowsza, Julia Gibalska, Emilia Greloch, Kaja Przybyszewska, Aleksandra Wiczyńska, Aleksandra Żuk w ramach projektu edukacyjnego zorganizowały gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla młodszych kolegów i koleżanek. Zajęcia te odbyły się na kompleksie boisk Orlik przy naszej szkole.

Wesoła rozgrzewka w rytmie znanych piosenek; „Kaczuchy” i „Boogie boogie woogie” wprowadziła wszystkich w miły, zabawowy nastrój. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, w których na przemian prowadzone były zabawy sportowe oraz gry i zabawy rekreacyjne.

Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym tańcem „Makarena” i słodkim poczęstunkiem.

Nasi mali goście zmęczeni, ale w świetnym nastroju, opuścili naszą szkołę.

Dziewczęta wzorowo wywiązały się z powierzonego zadania.

Małgorzata Dabkiewicz