Aktualności 2011/12

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

W piątek 29 czerwca uroczyste przemowy i pożegnania - podsumowały kończący się rok szkolny w Gimnazjum nr 1 w Pasłęku. Nadeszły wakacje!

Wycieczka do Ciechocinka i Torunia

Bladym świtem w poniedziałek 25.06. uczniowie Gimnazjum nr 1 wraz z czterema opiekunami wybrali się na wycieczkę do dwóch urokliwych miast polskich.

W Ciechocinku grupa odwiedziła dziewiętnastowieczne, ogromne tężnie oraz Park Zdrojowy z drewnianymi zabudowaniami w stylu zakopiańskim.

W Toruniu zaś gimnazjaliści dowiedzieli się od przewodnika ciekawych rzeczy o historii i zabudowaniach tamtejszej Starówki. Grupa miała okazję podziwiać wiele interesujących miejsc w obrębie Starego Miasta, między innymi Katedrę św. Janów, Krzywą Wieżę, Dwór Artusa, Fontannę Flisaka, pomnik Mikołaja Kopernika, Dom Mikołaja Kopernika oraz ruiny zamku krzyżackiego. Ciekawym zwieńczeniem wyprawy była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczniowie poznali tajniki wypiekania przepysznych ciasteczek, a także własnoręcznie mogli je wykonać.

Zmęczeni ale zadowoleni z wyjazdu uczniowie wrócili do Pasłęka późnym wieczorem.

Podsumowanie akcji KOREK

Szkolne Koło Caritas zakończyło akcję „KOREK”. Informujemy, że udało nam się zebrać ok 150 kg plastikowych korków, które zostaną przekazane rodzicom 2 – letniego Mikołajka. Chłopiec urodził się bez rąk i nóg, potrzebuje protez, a te korki pomogą zebrać potrzebne pieniądze na ten cel.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji.

Opiekun

Iwona Tarasiuk

Viziriada

ODDAJ GŁOS NA DRUŻYNĘ PIŁKI NOŻNEJ Z GIMNAZJUM NR 1 W PASŁĘKU.

Każdy głos oddany na naszą drużynę w konkursie Viziriada przybliża nas do zwycięstwa. Drużyna, która otrzyma największą liczbę głosów w rejonie w nagrodę otrzyma komplet profesjonalnych strojów sportowych. Wystarczy oddać na nas głos na stronie www.viziriada.pl.

Uwaga! 25 czerwca - giełda podręczników

W poniedziałek 25 czerwca wszystkich uczniów naszego gimnazjum, którzy są zainteresowani sprzedażą bądź kupnem używanych podręczników - zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Finał akcji "Podaj łapę"

13 czerwca  organizatorzy akcji "Podaj łapę" -  podsumowali działania wizytą w pasłęckim schronisku. Uzbierane zostało 107 zł., za co zakupiono karmę dla psów. Darczyńcom dziękują organizatorzy oraz szczęśliwe psiaki.

Mam talent

Jeżeli uważasz, że masz talent, potrafisz robić coś, czego inni nie potrafią, zaskocz wszystkich. Zgłoś się do szkolnego konkursu "Mam talent". Chętnych do pokazania swoich umiejętności zapraszamy do zapisywania się u p. K. Juniewicz i u p. A. Sadowskiej-Łuczko. Konkurs odbędzie się dnia 27.06.2012 r. podczas zajęć lekcyjnych.

PIERWSZY TURNIEJ GIER ZESPOŁOWYCH W GIMNAZJUM NR 1

W środę 6 czerwca na obiektach sportowych naszej szkoły odbył się I Turniej Gier Zespołowych dla szkół podstawowych rozgrywany w dwóch dyscyplinach: piłce siatkowej dziewcząt i piłce nożnej chłopców. W zmaganiach sportowych uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z Godkowa, Rogajn, Zielonki Pasłęckiej, SP2 i SP3 w Pasłęku. W piłce siatkowej walczyło 5 drużyn, z których najlepszy okazał się zespół z Rogajn. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zielonki Pasłęckiej zaś trzecie miejsce przypadło zespołowi z SP2 w Pasłęku. W turnieju piłkarskim grały cztery drużyny, puchar za I miejsce powędrował do  SP2 w Pasłęku, drugie miejsce wywalczył zespół z SP3 w Pasłęku a trzecie drużyna z Zielonki Pasłęckiej. Z pośród wszystkich zawodników wyłoniono najlepszą siatkarkę i najlepszego piłkarza. Najlepszą siatkarką turnieju okazała się Paulina Dwojacka ze Szkoły Podstawowej w Rogajnach, zaś najlepszym piłkarzem Michał Nowak z SP2 w Pasłęku. Za trzy pierwsze miejsca drużyny otrzymały puchary ufundowane przez dyrektora Gimnazjum nr 1 w Pasłęku i Szkolny Związek Sportowy, a wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe koszulki. Słodki poczęstunek w trakcie sportowej rywalizacji zapewniła cukiernia Państwa Bieńkowskich, za co serdecznie im dziękujemy.

Gimnazjaliści w baśniowym świecie

W niedzielę (03.06.2012r), w ramach nagrody, całe nasze koło teatralne, na czele z panią M. Stasiak, pojechało do elbląskiego teatru. Tam, zostaliśmy przebrani w piękne baśniowe stroje i poszliśmy witać gości zmierzających na premierę „Czarnoksiężnika z krainy OZ”. Większość młodych widzów chętnie do nas podchodziła i się witała.

Wreszcie, gdy zabrzmiał trzeci teatralny dzwonek, zaczęło się przedstawienie. Scena było skromnie udekorowana, ale muzyka, stroje i sposób gry aktorów nadrabiały braki rekwizytów. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pracy wykonanej przez pracowników teatru. Gdy wracaliśmy do Pasłęka, w całym autobusie było słychać dyskusje na temat przedstawienia.

Julia Jakubowska

Rozkład zajęć na 8 czerwca

Dyrektor Gimnazjum informuje, że w piątek (8 czerwca) będziemy pracować wg następującego rozkładu godzin:
1) 8:00 - 8:30
2) 8:35 - 9:05