LogowanieLicznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDziś240
mod_vvisit_counterWczoraj1973
mod_vvisit_counterTydzień3518
mod_vvisit_counterZeszły Tydzień11302
mod_vvisit_counterMiesiąc18735
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc45922
mod_vvisit_counterRazem4184561

Goście on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Szukaj

Kalendarium

Tym żył świat:

13.12.1545 – rozpoczął się sobór w Trydencie, początek kontrreformacji

13.12.1797 – urodził się Heinrich Heine , niemiecki poeta epoki romantyzmu

13.12.1907 – urodził się Jerzy Zagórski, polski poeta, eseista i tłumacz

13.12.1922 – powstała Zakaukaska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka

13.12.1937 – wojska japońskie zajęły Nankin, początek masakry ludności cywilnej

13.12.1981 – Rada Państwa wprowadziła w Polsce stan wojenny

Konkursy 2012/13

Kolejny sukces młodych ekologów

Kolejny sukces młodych ekologówRok 2013 został ogłoszony przez ONZ  „Rokiem Wody”. Elbląskie Centrum Ekologiczne zaproponowało różnorodne konkursy, w których przewijał się temat wody. Jednym z nich było zrealizowanie projektu edukacyjnego. Uczniowie z klasy 1a zawiązali zespół projektowy w składzie: Kinga Antczak, Agata Kisielewska, Ola Szczepańska, Ala Sułkowska, Adrian Moraczewski i Maciek Woźnowski. Wybrali temat: „Dlaczego uważa się, że woda jest cenniejsza niż złoto”. Sprawozdanie z realizacji projektu i dokumentację filmowo-zdjęciową wysłali na konkurs „Od projektu do efektu”.

W dniu 21 czerwca, w Elbląskim Centrum Ekologicznym, odbyła się konferencja pt.: „Nauczyciel jako animator projektów edukacyjnych na poszczególnych etapach kształcenia”. Jednym z punktów spotkania było nagrodzenie wybranych placówek, które zrealizowały projekty. Nasze gimnazjum otrzymało nagrodę za wieloaspektowe ujęcie tematu wody i różnorodne sposoby prezentacji poszczególnych zadań. Oprócz dyplomu, baza dydaktyczna naszej szkoły wzbogaciła się o lunetę i komplet tablic do rozpoznawania gatunków drzew.

Elżbieta Wysokińska

Uczennica Gimnazjum nr 1 na Gali Mistrzów

Uczennica Gimnazjum nr 1 na Gali MistrzówW piątek 14 czerwca w auli Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez panią Grażynę Przasnyską, warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty. Warunkiem otrzymania zaproszenia na to podniosłe spotkanie był status wielokrotnego laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych uzyskany w dobiegającym końca roku szkolnym 2012/2013. Mamy zaszczyt poinformować, że podobnie jak w roku ubiegłym, wśród 55 „najlepszych z najlepszych” gimnazjalistów naszego województwa, jak pani kurator określiła bohaterów uroczystości, znalazła się uczennica Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku, zaproszona wraz z dyrektorem szkoły panem Dariuszem Ponichterą. Tym razem była to Weronika Żebiałowicz, uczennica klasy IIIf.

Weronika uzyskała w tym roku, przyznawany przez kuratora oświaty, tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z geografii (nauczycielka przygotowująca – pani Mariola Dorniak) oraz z języka niemieckiego (nauczycielka przygotowująca – pani Anna Daniecka). Wszyscy obecni na gali laureaci otrzymali specjalne dyplomy i podziękowania warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy Weronice Żebiałowicz oraz nauczycielkom Gimnazjum nr 1, które przygotowały ją do konkursów przedmiotowych. Życzymy dalszych sukcesów.

Dariusz Ponichtera

Finał Turnieju Gier Planszowych

Finał Turnieju Gier PlanszowychDnia 7 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się finał Turnieju Gier Planszowych dla klas trzecich szkół gimnazjalnych. W turnieju brały udział trzy szkoły:  Gimnazjum nr 1 z Pasłęka, Zespół Szkół z Rychlik i Zespół Szkół z Młynar. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Eryka Majewska z kl. 3d, Maciej Dąbrowski z kl. 3c i Radosław Wardzyński z kl. 3b.

W rozgrywkach indywidualnych Eryka Majewska zajęła II miejsce. W rozgrywkach zespołowych najlepsza była grupa z naszej szkoły. Nagrodami były gry planszowe. Eryka, Maciej i Radek zdobyli dla naszej szkoły grę pt. „TIMES UP”. W bardzo miłej atmosferze wesoło spędziliśmy czas ćwicząc swoje umiejętności w planszowych grach zespołowych. Polecamy tę formę spędzania czasu wolnego, to naprawdę super zabawa.

Ewa Żukowska

Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych

Międzyszkolny Turniej Gier PlanszowychZespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku organizuje Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych dla uczniów klas trzecich gimnazjum.

Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży współczesnych gier planszowych, które rozwijają wyobraźnię, ćwiczą koncentrację i pamięć, uczą logicznego myślenia, planowania i przewidywania konsekwencji swoich działań, a także kształtują postawę: „Zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy”. Gry są docenianą współcześnie metodą aktywizującą, której głównym walorem jest łączenie edukacji z twórczą zabawą.

Dnia 22 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się I etap Turnieju Gier Planszowych. W eliminacjach wzięło udział 20 uczniów klas trzecich. W rozgrywkach wykorzystano gry: „Jungle Speed”, „Dobble” i „Wsiąść do pociągu”. Do następnego etapu – rozgrywki międzyszkolne, zakwalifikowały się 3 osoby: Eryka Majewska z kl. 3d, Radosław Wardzyński z kl. 3b i Maciej Dąbrowski z kl. 3c. Jako rezerwowi do II etapu przeszli: Alan Wyderski z kl. 3c, Rafał Tchórzewski z kl. 3c i Wojciech Tomaszewicz z kl. 3e.

Kolejny, II  etap – rozgrywki międzyszkolne odbędą się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku 7 czerwca 2013 r. Zawodnicy rozegrają gry: „Uga bunga”, „Palce w pralce”, „Bang”, „Blokus”, „Time’s up”, „Znaj Znak”.

Pedagog E. Żukowska

Konkurs religijny

Konkurs religijnyW roku szkolnym 2012/2013 kolejny raz odbywał się konkurs religijny. Tegoroczna postać to św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Konkurs przebiegał w trzech etapach – szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym. Z 10 osób, które przygotowywały się do konkursu, uczennica Aleksandra Ćwiklińska z klasy II D zakwalifikowała się do ostatniego etapu diecezjalnego, w którym zajęła II miejsce.

15 maja 2013 r. Ola odebrała nagrodę w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu z rąk biskupa elbląskiego Jana Styrny.

Gratulujemy Oli sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

I. Tarasiuk

Konkurs „Z Angielskim w świat”

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Z Angielskim w świat”. W konkursie biorą udział 2-3-osobowe drużyny z różnych klas, które będą rywalizowały w trzech etapach: plakat, test wiedzy i prezentacja multimedialna. Nie zwlekaj, już dziś zapoznaj się z regulaminem konkursu i biegnij do p. Adriany Sadowskiej-Łuczko, by zgłosić swój udział i poznać więcej szczegółów :-) Zapraszamy!

Załączniki:
Pobierz (konkurs_angielski.pdf)Regulamin konkursu

Prawie wszystko o wodzie...

Prawie wszystko o wodzie...Rok 2013 został ogłoszony przez ONZ  Międzynarodowym Rokiem Współpracy w Dziedzinie Wody. W lutym br. Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej ogłosiło trzy konkursy związane z tematyką wody: „Krajobraz wodą rzeźbiony” – konkurs plastyczny na ilustrację; „Prawie wszystko o wodzie” – konkurs prezentacji multimedialnej; „O mądra wodo, któraś mnie urzekła” – konkurs eko-literacki, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum.

Więcej…

Turniej BRD

Turniej BRDSzkoła Podstawowa w Godkowie była gospodarzem finału powiatowego Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w piątek 19 kwietnia 2013 r. Naszą szkołę reprezentowała drużyna, w której skład wchodzili: Dominika Kowal (kl. 3F), Rafał Kłodowski (kl. 3E), Jakub Kaczmarek (kl. 2B). Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test, a następnie umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Kolejne konkurencje polegały na pokonaniu rowerowego toru przeszkód oraz przejeździe przez miasteczko ruchu drogowego. Po trudach zawodów gospodarze poczęstowali zawodników grochówką, a organizatorzy ufundowali nagrody i dyplomy.

Ewa Konupek

Olimpiada języka angielskiego

Dnia 10 kwietnia 2013 r. odbyła się olimpiada z języka angielskiego organizowana przez Regent College w Elblągu. Jest to już kolejna edycja olimpiady, która wśród uczniów cieszy się dużą popularnością. Nasza szkoła przystąpiła do niej po raz pierwszy. Zadania gramatyczne i leksykalne, z jakimi zmagali sie uczestnicy, nie należały do łatwych, tym bardziej chcieliśmy im podziękować za odwagę oraz chęci.

Osoby, które zakwalifikują się do kolejnego etapu mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród takich jak: tablet, czytnik e-booków czy słowniki. Zwycięzca również ma możliwość przystąpienia do wybranego egzaminu Cambridge ESOL.

Wyniki olimpiady zostaną przedstawione do 19 kwietnia 2013 r.

Adriana Sadowska-Łuczko

Konkurs o Tuwimie

Konkurs o TuwimieAby uczcić rok Juliana Tuwima – autora znakomitych, ponadczasowych wierszy dla dzieci, w środę (27.03.2013) w naszej szkole zostały zorganizowane dwa konkursy na jego cześć z wiedzy o życiu i twórczości autora oraz recytatorski. Wzięli w nich udział uczniowie z czterech szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej w Rogajnach, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej, Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku. Zmagania uczestników w obu konkursach oceniało jury w składzie:
- Pani Dyrektor Jolanta Ignatowicz,
- Pani Aleksandra Podgórska,
- Pani Maria Stasiak.

Więcej…